ECE-A1EN3R3U
Panasonic Electronic Components
Product No:
ECE-A1EN3R3U
Description:
CAP ALUM 3.3UF 20% 25V RADIAL
In Stock : 14092
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Polarization Bi-Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series SU
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 34 mA @ 10 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 3.3 µF