ECJ-RVC1H100F
Panasonic Electronic Components
Product No:
ECJ-RVC1H100F
Package:
1206 (3216 Metric)
Description:
CAP ARRAY 10PF 50V NP0 1206
User Guide
Dielectric Material Ceramic
Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm)
Tolerance ±1pF
Voltage - Rated 50 V
Number of Capacitors 4
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1206 (3216 Metric)
Ratings -
Series ECJ-R
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 10pF