ECJ-TVB0J105M
Panasonic Electronic Components
Product No:
ECJ-TVB0J105M
Package:
0805 (2012 Metric)
Description:
CAP ARRAY 1.0UF 6.3V X5R 0805
User Guide
Dielectric Material Ceramic
Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm)
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 6.3 V
Number of Capacitors 4
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient X5R
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0805 (2012 Metric)
Ratings -
Series ECJ-T
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 1µF