ECK-ANA221MB
Panasonic Electronic Components
Product No:
ECK-ANA221MB
Description:
CAP CER 220PF 440VAC Y5P RADIAL
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Applications Safety
Height - Seated (Max) 0.591" (15.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 440VAC
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.433" Dia (11.00mm)
Temperature Coefficient Y5P (B)
Product Status Obsolete
Ratings X1, Y1
Series NS-A
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 220 pF