ECO-330-24
Signal Transformer
Product No:
ECO-330-24
Manufacturer:
Signal Transformer
Description:
PWR XFMR LAMINATED 330VA CHAS MT
User Guide
Center Tap No
Termination Style Terminal Block
Height - Seated (Max) 114.30mm
Voltage - Primary 115V, 230V
Voltage - Isolation 4000Vrms
Secondary Winding(s) Dual
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 126.00mm L x 136.00mm W
Product Status Active
Current - Output (Max) Parallel 27.5A, Series 13.7A
Primary Winding(s) Dual
Series EcoTran
Type Laminated Core
Power - Max 330VA
Mfr Signal Transformer
Package Box
Voltage - Secondary (Full Load) Parallel 12V, Series 24V