ECQ-M2393KZ
Panasonic Electronic Components
Product No:
ECQ-M2393KZ
Description:
CAP FILM 0.039UF 10% 200VDC RAD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polyester
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.492" (12.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Ratings -
Series ECQ-M
Voltage Rating - DC 200V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC -
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 0.039 µF