ECQ-M4333KZ
Panasonic Electronic Components
Product No:
ECQ-M4333KZ
Description:
CAP FILM 0.033UF 10% 400VDC RAD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polyester
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.709" (18.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.787" L x 0.295" W (20.00mm x 7.50mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series ECQ-M
Voltage Rating - DC 400V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC -
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 0.033 µF