ECQ-V1J334JM3
Panasonic Electronic Components
Product No:
ECQ-V1J334JM3
Description:
CAP FILM 0.33UF 5% 63VDC RADIAL
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized - Stacked
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.402" L x 0.150" W (10.20mm x 3.80mm)
Series ECQ-V
Voltage Rating - DC 63V
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 0.33 µF