Home / Crystals / ECS-184-20-1
minImg
ECS-184-20-1
ECS Inc.
Product No:
ECS-184-20-1
Description:
CRYSTAL 18.4320MHZ 20PF TH
In Stock : 172
User Guide
Load Capacitance 20pF
Frequency Tolerance ±30ppm
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 0.530" (13.46mm)
Frequency Stability ±50ppm
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.447" L x 0.183" W (11.35mm x 4.65mm)
Product Status Not For New Designs
ESR (Equivalent Series Resistance) 20 Ohms
Ratings -
Series HC-49U
Type MHz Crystal
Package / Case HC-49/U
Mfr ECS Inc.
Frequency 18.432 MHz