Home / Oscillators / ECS-327TXO-33-TR
minImg
ECS-327TXO-33-TR
ECS Inc.
Product No:
ECS-327TXO-33-TR
Description:
XTAL OSC TCXO 32.768KHZ 3.3V SMD
In Stock : 17073
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm)
Frequency Stability ±5ppm
Current - Supply (Max) 1.37µA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.129" L x 0.098" W (3.28mm x 2.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series ECS-327TXO
Function Enable/Disable
Type TCXO
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Output CMOS
Mfr ECS Inc.
Base Resonator Crystal
Frequency 32.768 kHz