Home / Crystals / ECS-92.1-20-4
minImg
ECS-92.1-20-4
ECS Inc.
Product No:
ECS-92.1-20-4
Description:
CRYSTAL 9.2160MHZ 20PF TH
In Stock : 656
User Guide
Load Capacitance 20pF
Frequency Tolerance ±30ppm
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 0.138" (3.50mm)
Frequency Stability ±50ppm
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.447" L x 0.183" W (11.35mm x 4.65mm)
Product Status Not For New Designs
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms
Ratings -
Series HC-49US
Type MHz Crystal
Package / Case HC-49/US
Mfr ECS Inc.
Frequency 9.216 MHz