Home / Resonators / ECS-CTE-8.00-33-TR
minImg
ECS-CTE-8.00-33-TR
ECS Inc.
Product No:
ECS-CTE-8.00-33-TR
Description:
CERAMIC RES 8.00MHZ 33PF SMD
In Stock : 2825
User Guide
Frequency Tolerance ±0.5%
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Frequency Stability ±0.2%
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.051" W (3.20mm x 1.30mm)
Product Status Active
Series ECS-CTE
Type Ceramic
Package / Case 3-SMD, No Lead
Mfr ECS Inc.
Frequency 8 MHz
Capacitance 33 pF
Features Built in Capacitor
Height 0.039" (1.00mm)
Package Tape & Reel (TR)
Impedance 30 Ohms