ECW-H12203RHV
Panasonic Electronic Components
Product No:
ECW-H12203RHV
Description:
CAP FILM 0.02UF 3% 1.25KVDC RAD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) 0.846" (21.50mm)
Tolerance ±3%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.906" L x 0.315" W (23.00mm x 8.00mm)
Series ECW-H(V)
Voltage Rating - DC 1250V (1.25kV)
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 0.02 µF