ECW-H12332JVB
Panasonic Electronic Components
Product No:
ECW-H12332JVB
Description:
CAP FILM 3300PF 5% 1.25KVDC RAD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) 0.768" (19.50mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" L x 0.295" W (18.00mm x 7.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series ECW-H(V)
Voltage Rating - DC 1250V (1.25kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC -
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 3300 pF