ECW-H6184HC
Panasonic Electronic Components
Product No:
ECW-H6184HC
Description:
CAP FILM 0.18UF 3% 630VDC RADIAL
In Stock : 826
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.642" (16.30mm)
Tolerance ±3%
Lead Spacing 0.689" (17.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.815" L x 0.453" W (20.70mm x 11.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series ECW-H(C)
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 223V
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 0.18 µF