ECW-HA3C752H
Panasonic Electronic Components
Product No:
ECW-HA3C752H
Description:
CAP FILM 7500PF 3% 1.6KVDC RAD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) 0.488" (12.40mm)
Tolerance ±3%
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.701" L x 0.256" W (17.80mm x 6.50mm)
Series ECW-H(A)
Voltage Rating - DC 1600V (1.6kV)
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 7500 pF