ECW-U4333V17
Panasonic Electronic Components
Product No:
ECW-U4333V17
Description:
CAP FILM 0.033UF 5% 400VDC 2420
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Dielectric Material Polyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized - Stacked
Applications DC Link, DC Filtering
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Termination Solder Pads
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series ECW-UC(V17)
Voltage Rating - DC 400V
Package / Case 2420 (6050 Metric)
Voltage Rating - AC 157V
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 0.033 µF