Home / Oscillators / ECX-H33CM-155.520
minImg
ECX-H33CM-155.520
ECS Inc.
Product No:
ECX-H33CM-155.520
Description:
XTAL OSC XO 155.5200MHZ HCMOS
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Frequency Stability ±25ppm
Current - Supply (Max) 40mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Base Resonator Crystal
Frequency 155.52 MHz