Home / Oscillators / ECX-H35CM-10.000
minImg
ECX-H35CM-10.000
ECS Inc.
Product No:
ECX-H35CM-10.000
Description:
XTAL OSC XO 10.0000MHZ HCMOS SMD
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm)
Frequency Stability ±25ppm
Current - Supply (Max) 40mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Base Resonator Crystal
Frequency 10 MHz