Home / Oscillators / ECX-P22CM-12.288
minImg
ECX-P22CM-12.288
ECS Inc.
Product No:
ECX-P22CM-12.288
Manufacturer:
ECS Inc.
Description:
XTAL OSC XO 12.2880MHZ LVPECL
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Frequency Stability ±25ppm
Current - Supply (Max) 48mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series ECX-P ECSpressCON™
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 2.5V
Output LVPECL
Mfr ECS Inc.
Base Resonator Crystal
Frequency 12.288 MHz