Home / Oscillators / ECX-P23CM-16.384
minImg
ECX-P23CM-16.384
ECS Inc.
Product No:
ECX-P23CM-16.384
Description:
XTAL OSC XO 16.3840MHZ LVPECL
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Frequency Stability ±25ppm
Current - Supply (Max) 48mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 2.5V
Base Resonator Crystal
Frequency 16.384 MHz