Home / Oscillators / ECX-P27CM-32.768
minImg
ECX-P27CM-32.768
ECS Inc.
Product No:
ECX-P27CM-32.768
Description:
XTAL OSC XO 32.7680MHZ LVPECL
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.067" (1.70mm)
Frequency Stability ±25ppm
Current - Supply (Max) 48mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 2.5V
Base Resonator Crystal
Frequency 32.768 MHz