ED10-250M-Q
Panduit Corp
Product No:
ED10-250M-Q
Manufacturer:
Panduit Corp
Description:
STRONGHOLD MALE DISCONNECT, NON-
In Stock : 3769
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Insulation Non-Insulated
Tab Width 0.250" (6.35mm)
Tab Length -
Tab Thickness 0.032" (0.81mm)
Color -
Terminal Type Standard
Contact Finish Nickel
Termination Crimp
Gender Male
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Product Status Obsolete
Wire Gauge 10-12 AWG
Series StrongHold™
Length - Overall 0.720" (18.29mm)