EEE-1EA470UP
Panasonic Electronic Components
Product No:
EEE-1EA470UP
Description:
CAP ALUM 47UF 20% 25V SMD
User Guide
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension -
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings AEC-Q200
Series S
Package / Case Radial, Can - SMD
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 47 µF