EEE-TP1H132V
Panasonic Electronic Components
Product No:
EEE-TP1H132V
Description:
CAP ALUM 1300UF 20% 50V SMD
In Stock : 280
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Polarization Polar
Applications Automotive, High Temperature Reflow
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.748" L x 0.748" W (19.00mm x 19.00mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 2.175 A @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 60mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp. 4000 Hrs @ 125°C
Ratings AEC-Q200
Series TP, Anti-Vibration
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 2.9 A @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 1300 µF