EEH-ZA1J330V
Panasonic Electronic Components
Product No:
EEH-ZA1J330V
Description:
CAP ALUM HYB 33UF 20% 63V SMD
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 255 mA @ 100 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 40mOhm
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
Ratings AEC-Q200
Series ZA, Anti-Vibration
Type Hybrid
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 1.7 A @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 33 µF