EEV-TG1H681M
Panasonic Electronic Components
Product No:
EEV-TG1H681M
Description:
CAP ALUM 680UF 20% 50V SMD
In Stock : 770
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Polarization Polar
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.650" (16.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.748" L x 0.748" W (19.00mm x 19.00mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 617.5 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 140mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
Ratings AEC-Q200
Series TG
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 950 mA @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 680 µF