Home / Resonators / EFO-PS4194E5
minImg
EFO-PS4194E5
Panasonic Electronic Components
Product No:
EFO-PS4194E5
Description:
CERAMIC RES 4.1900MHZ SMD
User Guide
Frequency Tolerance ±0.5%
Operating Temperature -20°C ~ 80°C
Frequency Stability ±0.6%
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Product Status Obsolete
Series EFO-PS
Type Ceramic
Package / Case 2-SMD, Non-Standard
Mfr Panasonic Electronic Components
Frequency 4.19 MHz
Features -
Height 0.047" (1.19mm)