ELC-12D472E
Panasonic Electronic Components
Product No:
ELC-12D472E
Description:
FIXED IND 4.7MH 410MA 3.19OHM TH
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 10 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.650" (16.50mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 410 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 3.19Ohm
Inductance 4.7 mH