ELC-18B150L
Panasonic Electronic Components
Product No:
ELC-18B150L
Description:
FIXED IND 15UH 5.9A 21 MOHM TH
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 10 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 5.9 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.787" Dia (20.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 21mOhm
Inductance 15 µH