ELC-18B272L
Panasonic Electronic Components
Product No:
ELC-18B272L
Description:
FIXED IND 2.7MH 680MA 1.2 OHM TH
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 10 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 680 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.787" Dia (20.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.2Ohm
Inductance 2.7 mH