ELF-21N030A
Panasonic Electronic Components
Product No:
ELF-21N030A
Description:
CMC 3A 2LN TH
User Guide
Operating Temperature -
DC Resistance (DCR) (Max) 56mOhm (Typ)
Approval Agency -
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.787" L x 1.260" W (20.00mm x 32.00mm)
Height (Max) 1.181" (30.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series N
Voltage Rating - DC -
Package / Case Vertical, 4 PC Pin
Number of Lines 2
Current Rating (Max) 3A