ELJ-EA220KF
Panasonic Electronic Components
Product No:
ELJ-EA220KF
Description:
FIXED IND 22UH 115MA 500MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq 10 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.094" (2.40mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 115 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 500mOhm Max
Inductance 22 µH
Series EA
Type Wirewound
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Frequency - Self Resonant 18MHz