ELJ-EA3R3MF
Panasonic Electronic Components
Product No:
ELJ-EA3R3MF
Description:
FIXED IND 3.3UH 270MA 120MOHM SM
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq 7 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.094" (2.40mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 270 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 120mOhm Max
Inductance 3.3 µH
Series EA
Type Wirewound
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Frequency - Self Resonant 50MHz