ELJ-NJ12NGF2
Panasonic Electronic Components
Product No:
ELJ-NJ12NGF2
Description:
FIXED IND 12NH 600MA 130MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 35 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 600 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 130mOhm Max
Inductance 12 nH
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 6GHz