ELJ-NJ82NJF2
Panasonic Electronic Components
Product No:
ELJ-NJ82NJF2
Description:
FIXED IND 82NH 290MA 480MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 150 MHz
Q @ Freq 34 @ 150MHz
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 290 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 480mOhm Max
Inductance 82 nH
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 2.2GHz