ELJ-PA680KF2
Panasonic Electronic Components
Product No:
ELJ-PA680KF2
Description:
FIXED IND 68UH 190MA 3.2 OHM SMD
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) 160mA
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.094" (2.40mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 190 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 3.2Ohm
Inductance 68 µH
Series PA2
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Frequency - Self Resonant 7.5MHz