ELJ-QF11NJF
Panasonic Electronic Components
Product No:
ELJ-QF11NJF
Package:
0402 (1005 Metric)
Description:
FIXED IND 11NH 320MA 430MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 10 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 320 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0402 (1005 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 430mOhm Max
Inductance 11 nH
Series QF
Type Multilayer
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 2.8GHz