ELJ-QF3N3ZF
Panasonic Electronic Components
Product No:
ELJ-QF3N3ZF
Description:
FIXED IND 3.3NH 400MA 120MOHM SM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 10 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.2nH
Current Rating (Amps) 400 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 120mOhm Max
Inductance 3.3 nH
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 5.5GHz