ELJ-RE2N7ZF2
Panasonic Electronic Components
Product No:
ELJ-RE2N7ZF2
Description:
FIXED IND 2.7NH 500MA 100MOHM SM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 8 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Tolerance ±0.2nH
Current Rating (Amps) 500 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 100mOhm Max
Inductance 2.7 nH
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 6GHz