ELJ-RE82NGFA
Panasonic Electronic Components
Product No:
ELJ-RE82NGFA
Description:
FIXED IND 82NH 250MA 1.5 OHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 12 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 250 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.5Ohm Max
Inductance 82 nH
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 1.5GHz