ELJ-SC390KF
Panasonic Electronic Components
Product No:
ELJ-SC390KF
Package:
1008 (2520 Metric)
Description:
FIXED IND 39UH 13MA 5.7 OHM SMD
User Guide
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq 40 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 13 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1008 (2520 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 5.7Ohm Max
Inductance 39 µH
Series SC
Type -
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 15MHz