ELL-4GG220M
Panasonic Electronic Components
Product No:
ELL-4GG220M
Description:
FIXED IND 22UH 500MA 640MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) 600mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 500 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 640mOhm
Inductance 22 µH