ELL-4GG8R2N
Panasonic Electronic Components
Product No:
ELL-4GG8R2N
Description:
FIXED IND 8.2UH 870MA 220MOHM SM
User Guide
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) 1A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 870 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 220mOhm
Inductance 8.2 µH