ELL-4LM2R0N
Panasonic Electronic Components
Product No:
ELL-4LM2R0N
Description:
FIXED IND 2UH 1.35A 43 MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 1.35 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 43mOhm
Inductance 2 µH