ELL-5GM180M
Panasonic Electronic Components
Product No:
ELL-5GM180M
Description:
FIXED IND 18UH 600MA 270MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 600 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 270mOhm
Inductance 18 µH