ELL-5PR3R3N
Panasonic Electronic Components
Product No:
ELL-5PR3R3N
Description:
FIXED IND 3.3UH 2.3A 37 MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) 2.6A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 2.3 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 37mOhm
Inductance 3.3 µH