ELL-5PS330M
Panasonic Electronic Components
Product No:
ELL-5PS330M
Description:
FIXED IND 33UH 490MA 470MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) 490mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 490 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 470mOhm
Inductance 33 µH