ELL-6PG1R5N
Panasonic Electronic Components
Product No:
ELL-6PG1R5N
Description:
FIXED IND 1.5UH 2.5A 30 MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) 2.5A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 2.5 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 30mOhm
Inductance 1.5 µH