ELL-6PV220M
Panasonic Electronic Components
Product No:
ELL-6PV220M
Description:
FIXED IND 22UH 700MA 200MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 700 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 200mOhm
Inductance 22 µH